Ett par bordslystrar i gustaviansk stil

565649

BORDSLYSTRAR, ett par, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, stomme av mässing och rubinrött glas, vardera med två ljushållare, fotplatta av marmor, behängda med olikslipade prismor, höjd ca 37 cm

Bruksslitage

Belysning, Bordslampor, Diverse

Budhistorik (2 bud)

4221069
4220372

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.