Uppläggningsfat Kina 1700-tal

565627

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, dekor av trädgårdsavsats med tårpil, pion samt dyrbara ting i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 38 cm

Obetydligt slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
4220104
2 600
4219919
2 400
4220102
2 400
4219919
4214778

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.