Karmstolar 1700-tal gustavianska

565609

KARMSTOLAR, 1 par, 1700-talets slut, gustavianska, skuren dekor, bemålade i vitt samt guld, sitthöjd ca 46 cm

Senare bemålning, kompletterade, senare benavslut

Möbler, Stolar, Selected

Rum 2

Budhistorik (3 bud)

4220415
7 200
4208653
6 000
4204922
5 000

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.