Spegel gustaviansk

565607

SPEGEL, förgylld och bronserad, 1700-tal, gustaviansk, Georg Lindberg (spegelfabrikör i Stockholm 1767-1804), signerad, dekor av lagerblad samt pärlstav, krön med medaljong och rosett, höjd ca 74 cm

Lagningar, senare förgyllning

Diverse

Spegel gustaviansk

Budhistorik (9 bud)
4220776
3 400
4212515
3 200
4220770
3 200
4212515
4220767
2 800

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.