Porslinsskål Kina

565532

SKÅL, porslin, Kina, troligtvis Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med lotusslingor, höjd ca 9 cm, diameter ca 23 cm

Sprickor och lagningar, nagg i kanten

Orientaliskt, Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Porslinsskål Kina

Budhistorik (13 bud)
4213152
950
4210081
900
4213150
850
4210081
4213149
750

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.