Karmstolar från 1960-/70-tal

565529

RUD THYGESEN & JOHNNY SØRENSEN, 6 st, 1900 talets sista kvartal, stomme av mahogny, rygg med rottingflätning, sitsar av ljust läder, sitthöjd 42 cm

Slitage, delvis blekta, två sitsar med revor

Möbler, Stolar, Design

Rum 12

Karmstolar från 1960-/70-tal

Budhistorik (30 bud)
4216224
6 400
4216214
6 200
4216204
6 000
4216195
5 800
4216200
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.