Ekroth Stockholmspalats 1917

565512

EKROTH, E. Stockholmspalats. Stockholm 1917.

4:o. Graverat titelblad till etsningarna, 50 signerade etsningar (alla).
Brunt skinnband, pärmar med gulddekor, nött band, sprickor i fals, småskador på rygg.
Saknar kassett. . Upplaga tryckt i 50 (av 65) nr. ex., detta nummer 9.

Se text

Böcker/Kartor, Bibliofilupplagor, Stockholmiana

Rum 17

Ekroth Stockholmspalats 1917

Budhistorik (19 bud)
4211318
3 400
4211283
3 200
4211316
3 200
4211283
4211313
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.