Fat silver jugend

565496

FAT, på kulfötter, silver, jugend, brätte med blomsterdekor, stämplad C G Hallberg Stockholm 1906, höjd 2,5, 29,5x14 cm, vikt 290 g

Spår av tidigare förgyllning

Silver, Övriga silverföremål

Fat silver jugend

Budhistorik (6 bud)
4213589
4213157
4213587
4213157
4210317
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.