Blombord 1800-talets andra hälft

565417

BLOMBORD, 1800-talets andra hälft, märkt K&B Patent, bemålat gjutjärn och plåt, naturalistisk form, tripodfot, bricka med genombruten sargdekor, tre etage för blomkrukor, löstagbara ben, höjd 165, diameter 68 cm

Skador och lagningar, ställvis dekorförlust

Diverse

Rum 19

Budhistorik (6 bud)
4225229
4223617
4223577
4219022
750
4219019

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.