Spegel empirestil

565390

SPEGEL, empirestil, 1900-talets början, Förgyllare L. A. Winberg Malmö, förgylld, dekor av gripar, ansiktsmaskaroner och fyrfat samt bårder, märkt baktill, höjd ca 126, längd ca 58 cm

Glaset med folieringsbortfall, smärre slitage och färgbortfall

Speglar

Rum 8

Spegel empirestil

Budhistorik (3 bud)

4216941
4212926
4212866

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.