Emile Puiforcat likörset förgyllt silver

565321

EMILE PUIFORCAT, likörset, 9 delar, förgyllt silver, bestående av karaff, 8 glas, slipat glas med silverfattning, förgylld dekor, stämplade Emile Puiforcat, Paris efter 1857, kannans höjd 29 cm

Förgyllning med slitage

Silver, Glas, Övrigt glas

Budhistorik (16 bud)
4214468
8 800
4214454
8 600
4214465
8 600
4214454
8 400
4214461
8 200

Slutpris SEK:
8 800
886 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.