Venerid ill. Björn Jonson

565296

SKOGEKÄR BERGBO. Venerid. (Sällskapet Bokvännerna) 1949.

4:o. 17 signerade originallitografier Björn Jonson (alla).
Oskuren i lätt bruntonat originalomslag. Upplaga tr. i 50 (av 300) numrerade ex., detta onumrerat.

Ur antikvariatsbokhandlare Björn Löwendahls bibliotek (1941-2013)

Se text

Böcker/Kartor, Bibliofilupplagor

Venerid ill. Björn Jonson

Budhistorik (5 bud)
4225260
500
4225709
450
4225260
4225707
4225260

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.