Porträtt av kinesisk flicka oljemålning

565292

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, porträtt av kinesisk flicka, otydligt signerad, olja på duk, 74x59 cm

Proveniens: Kina-missionären och författaren Stig Hannerz

Fack 21

Budhistorik (11 bud)
4214362
1 600
4213999
4214361
4213999
1 400
4214360
1 300

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.