1900-tals keramik

565291

VASER, YTTERFODER samt. URNA, varav 2 Carl-Harry Stålhane, 1 Lisa Larson samt. 1 Gertrud Lönegren, Rörstrand och Gustavsberg, glaserat lergods, samtliga signerade, höjd ca 13-26 cm

Vasen av Stålhane sprucken, i övrigt smärre slitage på samtliga

Keramik/Porslin

1900-tals keramik

Budhistorik (2 bud)

4201268
4199048

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.