Kista Kina

565268

KISTA, 1900-talets andra hälft, Kina, skulpterad dekor, höjd 64, 103x54 cm
Proveniens: Kina-missionären och författaren Stig Hannerz

Slitage

Möbler, Övriga möbler, Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 21

Kista Kina

Budhistorik (21 bud)
4214299
1 800
4214297
1 700
4214296
1 600
4214295
4214291
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.