Kista Kina

565266

KISTA, 1900-talets andra hälft, Kina, skulpterad dekor, höjd 55, 97x49 cm
Proveniens: Kina-missionären och författaren Stig Hannerz

Torrsprickor och skador

Möbler, Övriga möbler, Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 22

Kista Kina

Budhistorik (7 bud)
4214090
550
4213114
500
4202898
450
4201623
4202896

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.