Slagbord

565223

SLAGBORD, 1900-talets första hälft, stomme i betsad och lackerad ek, på hjultrissor i mässing, höjd ca 75 cm, skivans mått 48+54+54 cm

Slagmärke under ena skivan, bruksslitage, enstaka fläckar och märken förekommer

Möbler, Matbord

Rum 10

Slagbord

Budhistorik (2 bud)

4206036
500
4205688

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.