Modellskepp

565157

MODELLBÅT, 1800-talets slut, Fullriggare, bemålat trä och plåt, längd ca 137, höjd inkl stativ 110 cm

Proveniens: Rottneros Herrgård, Värmland

Senare bemålning, renoverad, lagningar

Diverse, Samlarobjekt

Rum 15

Modellskepp

Budhistorik (3 bud)

4207499
4205497
850
4204393

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.