Brosch med diamanter 1800-tal

565144

BROSCH, girondell, guld och silver, 1800-tal, ej fullslipade diamanter totalt ca 2 ct, kistfattade, vita till lätt grå, inneslutningar, stämplad med kattfot, nål med säkerhetslås vikt ca 20,8 g

Skev, klor behöver ses över

Guld/Smycken, Broscher, Selected

Baltzarsgatan 6, Malmö

Brosch med diamanter 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

4210708
4208741
4203272

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.