Ljusstakar 1800-talets andra kvartal

565063

LJUSSTAKAR, 1 par, Louis-Philippe, Frankrike, brännförgylld brons, foten och krönet med dekor av vridna akantusblad, profilerade pelare, lösa manschetter, höjd 32,5 cm

Slitage, pelare med stötmärken

Metall, Belysning, Selected

Budhistorik (15 bud)
4211416
16 500
4211414
16 000
4211408
15 500
4211412
15 000
4211408
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.