Bing & Gröndahl Måsen servisdelar

565040

BING & GRÖNDAHL, kaffeservis, 30 dlr., porslin, 1900-tal, "Måsen", förgylld dekor, bestående av: 13 kaffekoppar med fat, 13 assietter, gräddkanna, sockerskål med lock, skål på fot, uppläggningsfat med hänklar

Kaffekoppar med slitage, delvis andra sortering

Keramik/Porslin

Monter 27

Budhistorik (10 bud)
4212573
750
4213912
700
4212573
650
4213909
600
4212573
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.