Klackringar 18k guld

565017

KLACKRINGAR, 2 st, 18 k guld; klackring med heliotrop, med svensk importstämpel, 1916; klackring med onyx, stämplad 'B*' med svensk importstämpel, 1891; ringstorleken 19 och 20.25, totalvikt ca 7.5 g

Heliotropen med en spricka, ringen med onyx med spår av renovering på skenan, slitage

Guld/Smycken, Ringar

Monter 19

Klackringar 18k guld

Budhistorik (5 bud)
4211608
1 400
4211369
1 300
4210272
4200279
4199446

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.