Tågbana med Märklin-lok

565008

TÅGBANA, huvudsakligen Märklin, 1930-tal, spår 0, bestående av ånglok modell R800 med kolvagn, ellok modell RS900, 8 godsvagnar (varav 3 Knorr-Bremse), restaurangvagn, sovvagn (Knorr-Bremse), 2 stoppbockar, lokstall, 3 rälssignaler samt. ett större parti rälls i skala 0 (Mechano och Märlklin), samtliga vagnar och byggnader i litograferad plåt

R800 lokets urverk fungerar ej, RS900 loket går vid test, bucklor och färgbortfall kan förekomma på vagnarna, även rost

Leksaker

Tågbana med Märklin-lok

Budhistorik (4 bud)

4211315
3 200
4199516
4199410
4199032

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.