Lennart Oehmke skulptur silver & glas

564979

LENNART OEHMKE, skulptur/pris, silver och glas, stämplad Stockholm 1967, höjd ca 45,5 cm

HISTORIA: Silversmeden Lennart Oehmke skapade denna skulptur som pris i programmet Melodifrågan som sändes i P1 på 1960-talet

Gravyr på glassockeln

Konst, Skulpturer, Silver, Övriga silverföremål

Budhistorik (17 bud)
4212346
2 400
4212310
4202538
4212308
1 900
4202538
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.