Pokal silver 1700-tal

564882

LORENZ GEORG WEIS (1762-1829), pokal , silver, Norrköping,1791 invändigt förgylld, sviselerad dekor i form av bl.a blomster, höjd ca 11,5, vikt ca 89g

Smärre bucklor, lagningar

Silver

Monter 29

Pokal silver 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

4211942
4211532

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.