Väggpendyl senempire

564854

VÄGGPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, Stockholm, stomme skuren i trä och förgylld, krön med dekor föreställande Merkurius, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca

Åldersrelaterat slitage, urverket ej funktionstestat, SAV garanterar ej funktionen

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendyl finns att hämta i utlämningen

Klockor/Ur

Hylla 2

Väggpendyl senempire

Budhistorik (34 bud)
4209545
5 000
4209491
4 800
4209543
4 600
4209491
4 400
4209409
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.