Nordiska Kompaniet skrivbord

564850

NORDISKA KOMPANIET, skrivbord, 1920-tal, fanerad i björk, en stor låda i sargen, tre små lådor på var sida, skivan brickmärkt Nordiska Kompaniet, skrivbordet köptes på NK i Stockholm år 1922, höjd ca 76, 145x78 cm

Slitage.

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen
Slitage.

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 3

Nordiska Kompaniet skrivbord

Budhistorik (15 bud)
4218568
7 000
4216420
6 800
4218565
6 800
4216420
6 600
4218564
6 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.