Michelsen kaffeservis

564846

KAFFESERVIS, silver, Michelsen, Danmark, jugend, 4 dlr bestående av kaffekanna, sockerskål, gräddkanna samt. bricka, stämplade undertill, daterade 1911, kannornas höjd 7-16 cm, brickans mått ca 30x22 cm

Ytsmuts och enstaka mindre märken

Silver

Michelsen kaffeservis

Budhistorik (13 bud)
4210419
6 800
4210394
6 600
4209948
6 400
4210393
6 400
4209948
6 200

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.