Lockurna Arabia

564822

LOCKURNA, 1920-/30-tal, Arabia, Finland, porslin, dekor av lyckotecken (shou) samt. blomster, handtag i form av elefanthuvuden, märkt undertill, höjd ca 32 cm

Lagningar i locket, samt under urnan

Keramik/Porslin

Monter 9

Lockurna Arabia

Budhistorik (12 bud)
4210417
1 800
4210329
1 700
4210304
1 600
4210328
1 600
4210304

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.