Carl Larsson

564803

CARL LARSSON (1853-1919): Flickan som väfver röda guldband, signerad i stenen/trycket C. L ,1907, etat 2, originallitografi af Carl Larsson, 1:sta pris vid Föreningens för Grafisk Konst pristäflan1907, A.Börtzells Tr. A.B Sthlm, bladmått ca 64x48 cm; mapp från Föreningen för Grafisk Konst 1907 Års blad medföljer

Fläckar, veck

Carl Larsson

Budhistorik (16 bud)
4212525
1 600
4212522
4212501
1 400
4212517
1 400
4212501

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.