Släktträd heraldiska vapen 1600-tal

564794

SLÄKTTRÄD 1600-TAL. Teckning i tusch och akvarell på papper, illustrationer av tyska heraldiska vapen och text på tyska. I hörnen rester av sigill, ca 430x585 mm.

Skador, lagningar, fläckar, viss bortfall, rester av sigill

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Äldre måleri

Budhistorik (30 bud)
4204983
4 800
4208066
4 600
4204983
4 400
4208065
4 200
4204983

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.