Beefield herrfickur 1700-tal London

564780

BEEFIELD, fickur, silver, London, ca 1796, vitemaljerad urtavla med arabiska samt romerska siffror, spindelgång, boettnr. 9014, verket signerat Beefield London, inner samt ytterboett märkt RC (boettmakare Richard Crossley), diameter inkl. ytterboett 61,2 mm

Går ej vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bucklor och slitage

Klockor/Ur

Budhistorik (13 bud)
4224339
4224331
4224042
4224042
950
4224329
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.