Dalahästar

564763

DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets första hälft, bägge skurna i trä med röd bemålning och polykroma detaljer, höjd ca 11 respektive 18 cm

Åldersrelaterat slitage

Diverse

Monter 9

Dalahästar

Budhistorik (15 bud)
4210462
1 600
4208547
4207184
1 400
4205699
1 300
4205699

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.