Fåtölj Carl Malmsten

564712

CARL MALMSTEN, "Farmor", fåtölj, ljusgul klädsel, nackkudde, sitthöjd ca 44 cm

Proveniens: Leif Persson

Leif Persson spelade en viktig roll vid fabrikens 250 års jubileum och var även med var med och initierade Rörstrands museum i Lidköping.

mindre slitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Fåtölj Carl Malmsten

Budhistorik (12 bud)
4218421
3 200
4211279
4218418
2 800
4211279
2 600
4217824
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.