Sylvia Leuchovius

564704

SYLVIA LEUCHOVIUS, skulpturer 2 st., samt fat 3 st., Rörstrand, stengods, signerade, fatens längd 12-15 cm. skulpturernas höjd 5-8 cm

Proveniens: Leif Persson

Leif Persson spelade en viktig roll vid fabrikens 250 års jubileum och var även med var med och initierade Rörstrands museum i Lidköping.

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design

Sylvia Leuchovius

Budhistorik (20 bud)
4217629
1 300
4217616
4217191
4217068
4217190
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.