Stekfat 2 st porslin Kina 1700

564703

STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, oktagonal form, dekor av blomsterstilleben resp. landskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 26 cm

1 fat med extensivt kantnagg

Orientaliskt, Konsthantverk

Budhistorik (17 bud)
4224993
4224991
4224980
4224990
950
4224980
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.