Stig Lindberg Löja tallrikar Sommar

564695

STIG LINDBERG, "Löja", tallrikar, 4 st, Gustavsberg, tillverkad under 1948-1961, flintgods med handmålad dekor av fiskar och sjöväxter, diameter ca 24,5 cm

Enstaka micronagg, 1 tallrik med krackelerad glasyr

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (12 bud)
4225682
850
4215452
4225667
750
4215452
700
4215418
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.