Johan Krouthén porträtt i olja

564661

JOHAN KROUTHÉN (1858-1932): Ida Orre, Född Westlin 1864, signerad och daterad Johan Krothén 1909, olja på duk, ca 101x74 cm

Färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 8

Budhistorik (9 bud)
4208305
6 000
4203160
2 600
4203159
2 400
4203158
4200234

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.