Angelika Kaufmann efterföljare akvarell

564617

ANGELIKA KAUFMANN (Schweiz 1740-1807): efterföljare till, flicka med hund, 1700-tal, akvarell på papper, monterad i samtida ram, ca 32x25 cm, a tergo med text och datering "Elisabeth 1786

Något gulnad ramskador

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (11 bud)
4208968
3 400
4198088
3 200
4208967
3 200
4198088
2 600
4208966
2 400

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.