Salongsgrupp

564504

SALONGSGRUPP, 1800-talets andra hälft, huvudsakligen Karl-Johan, bestående av soffa samt. (4) stolar, samtliga med stommar fanerade i mahogny, klädda i randig textil, soffan med detaljer i mässing, armstöden med lock för förvaring, soffans sitthöjd ca 45 cm ca 170x66 cm, stolarnas sitthöjd ca 49 cm

Bruksslitage, klädslarna senare, fanérskador och mindre sprickor förekommer

Möbler, Soffor

Rum 10

Salongsgrupp

Budhistorik (4 bud)

4203931
1 600
4200865
4200864
4196992

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.