Byrå senbarock Tyskland

564455

BYRÅ, 1700-talets mitt, Tyskland, senbarock, stomme fanerad i valnöt och rot, 4 lådor med beslag i mässing, kortsidorna med handtag i mässing, skiva i sten, höjd ca 95 cm, skivans mått ca 109x58 cm

Blekt, fanérsprickor, åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Selected

Rum 13

Byrå senbarock Tyskland

Budhistorik (13 bud)
4208056
4207868
4207859
4207398
1 400
4207391
1 300

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.