Punschmuggar silver

564425

PUNSCHMUGGAR, 8 st, silver, hamrade, spår av invändig förgyllning, höjd med hänkel 5 cm, totalvikt 247 g

Proveniens: Leif Persson

Leif Persson spelade en viktig roll vid fabrikens 250 års jubileum och var även med var med och initierade Rörstrands museum i Lidköping.

slitage

Silver, Övriga silverföremål

Punschmuggar silver

Budhistorik (5 bud)
4204714
500
4217669
450
4204714
4205935
4204714

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.