Ljuskrona oscariansk

564402

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 18 ljus, förgylld stomme, behängd med prismor, höjd ca 90, diameter 84 cm

Belysning, Ljuskronor

Rum 22

Ljuskrona oscariansk

Budhistorik (22 bud)
4208034
9 600
4208018
9 400
4208007
9 200
4208017
9 200
4208007
8 600

Slutpris SEK:
9 600
967 EUR, 1 098 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.