Skålar

564399

SKÅLAR, 3 st., varva 2 B Vallien samt 1 L Bauer, Kosta, signerade, höjd 10-12,5 cm

Proveniens: Leif Persson

Leif Persson spelade en viktig roll vid fabrikens 250 års jubileum och var även med var med och initierade Rörstrands museum i Lidköping.

Glas, Konstglas

Skålar

Budhistorik (10 bud)
4217615
750
4217995
700
4217615
650
4217993
600
4217615
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.