Eero Arnio Åskbollen

564394

EERO AARNIO, "Åskbollen", fåtölj, Finland, formgiven 1963, vit glasfiberarmerad plast med snurrbar aluminiumfot, invändig röd klädsel med två lösa plymåer, höjd ca 120 cm

Slitage, fläckar, repor

Möbler, Fåtöljer, Design, Selected

Rum 2

Eero Arnio Åskbollen

Budhistorik (18 bud)
4214124
26 000
4213758
25 000
4213692
24 000
4206173
23 000
4202781
22 000

Slutpris SEK:
26 000
2 509 EUR, 2 850 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.