Skålar Kina

564384

SKÅLAR, 8 st., porslin, Kina, omkring år 1900, dekor av pion, krysantemum, lotus samt prunus i emaljfärger, botten med märke samt "China", diameter ca 16 cm

Slitage, nagg, sprickor förekommer

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Skålar Kina

Budhistorik (6 bud)
4207253
4207205
500
4207204
450
4207203
4207202

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.