Tallrikar Kina 1700-tal

564378

TALLRIKAR, 2+1+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en av djup modell, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm

PROVENIENS: Göran Nilsson, privat samling

Nagg, slitage, enstaka sprickor förekommer, den djupa med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (14 bud)
4207662
950
4207560
900
4207661
850
4207560
4207489
750

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.