Kopp med fat Kina 1700-tal Famille rose

564332

KOPP MED FAT, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av fåglar vid körsbärsblom i emaljfärger, diameter ca 7-11,5 cm

PROVENIENS: Inköpt på S. Marchant & Son, London på 1960-talet

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Budhistorik (16 bud)
4207793
1 400
4207770
1 300
4207538
4205816
4205816
950

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.