Tallrik och ingefärskrus Kina

564331

TALLRIK, INGEFÄRSKRUS, 2 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm, höjd ca 15 cm

Tallriken med spricka, nagg,

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Tallrik och ingefärskrus Kina

Budhistorik (1 bud)

4207080
2018-08-22 10:09:27

2018-08-22 kl 10:18
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.