Theodor Recknagel oljemålning

564315

THEODOR RECKNAGEL (1865-1945), porträtt av kvinna i empireklädsel, signerad Th. Recknagel, olja på duk, ca 93x64 cm

Krackelyr, smärre färgbortfall längs kvinnans ansikte

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Theodor Recknagel oljemålning

Budhistorik (10 bud)
4208282
3 200
4207782
4206899
4206898
1 900
4203759

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.